modified on 5 maj 2011 at 10:11 ••• 7 064 views

Kupowanie licencji RouterOS

Z MikroTik Wiki

Najpierw musisz utworzyć konto na serwerze [Account Server], można to zrobić na stronie głównej mikrotik.com i jest bezpłatny i łatwy proces.

Uwaga! Przed zakupem klucza, musisz zainstalować RouterOS. Wygeneruje SoftID, które będzie potrzebne podczas zakupu. Przed przejściem do pola SoftID w formularzu zakupu, upewnij się, że nie zmienił się na routerze. Po instalacji użytkownik ma 24 godziny na wprowadzenie klucza. Jeśli dobiega końca - wyłączyć router. Zegar zatrzymuje się wtedy.

Jak masz już konto, najpierw zaloguj się, tu jest przykład:

Zaloguj się na Swoje konto
Kliknij na Purchase a Key
Wybierz Swój poziom licencji License Level i liczbę ich, jaką potrzebujesz
Wpisz Swój SoftID i wybierz rodzaj systemu, pamiętaj, że SoftID otrzymasz po instalacji RouterOS. Rodzaju system jest to wybór między RouterBOARD i X86. Zasadniczo, jeśli masz RouterBOARD (TM) urządzenia, wybierz RouterBOARD, jeśli masz jakieś inne urządzenie - wybierz X86. UWAGA: Starsze RouterBOARD 230 są modelami X86.
Kliknij na 'Pay By Credit Card' i wtedy zostaniesz przekierowany na stronę banku, z której możesz dokonać płatności.

Na stronie banku zostaniesz poproszony o numer Twojej karty (Credit Card Number), kod CVC/CVV (który możesz odszukać na rewersie karty, są to 3 cyfry), datę ważności karty oraz nazwisko na jakie zarejestrowana jest owa karta. Po wprowadzeniu wszystkich informacji i zatwierdzeniu z Twojej karty rozpocznie się proces pobierania należności - nie wyłączaj przeglądarki, nie przerywaj tej czynności, nie rób nic najlepiej, dopóki dopóty proces nie zakończy się samoczynnie. Po pomyślnym zakończeniu zakupu otrzymasz maila w którego treści będzie znajdować się Twój nowy klucz jak i w sekcji Twojego konta zostanie utworzona dodatkowa opcja "work with keys".