modified on 4 paź 2010 at 12:48 ••• 3 754 views

Menedżer Użytkowników/Kredyty

Z MikroTik Wiki

CKredyty są używane do kontroli czasu sesji użytkownika. Każdy kredyt posiada:

  • Nazwę. Unikalny ID;
  • Czas. Jak długo można korzystać z usług;
  • Pełna cena. Jaki będzie koszt, jeśli jest to pierwszy kredyt dla użytkownika lub użytkownik posada tylko darmowe kredyty (z zerową ceną);
  • Cena rozszerzona. Jaki będzie koszt, jeśli użytkownik już ma jeden kredyt (przynajmniej) z ceną inną niż zero i kupuje jako dodatkowy kredyt;

Kredyty należą do abonentów. Jeśli klient tworzy kredyt, należy on do abonenta, który jest posiadaczem tego klienta.

Kredyty Użytkowników

Kredyty mogą być przypisane do użytkowników. Pierwszy kredyt (z niezerową ceną) jest w pełnej cenie. Kiedy użytkownik już posiada kredyt z niezerową ceną, kolejny kredyt może zostać kupiony w cenie rozszerzonej.

Kredyty są nieaktywne do momentu aż użytkownik zaloguje się do systemu (Hotspot). Kiedy użytkownik zaczyna nową sesję, czas startu kredytu jest zapisywany i obliczany zgodnie z czasem zakończenia. Czas zakończenia wówczas nie może zostać zmieniony, nie ważne, czy sesja pozostaje aktywna aż do czasu końca czy zamknięta wcześniej.

Jeśli użytkownik posiada kilka kredytów, następny nieaktywny kredyt jest aktywowany, kiedy poprzedni aktywny osiągnął moment zakończenia. Jeśli nie ma więcej nieaktywnych kredytów by zacząć, użytkownik jest zmuszony do wylogowania się.

Jeśli istnieje jeden aktywny kredyt w momencie gdy użytkownik loguje się, kredyt ten jest używany zamiast wykorzystywania kolejnego.

Jeśli użytkownik wylogowuje sie przed wykorzystaniem czasu kredytu, następny nieaktywny kredyt zacznie być wykorzystywany tylko wówczas, gdy użytkownik zaloguje się ponownie po wykorzystaniu pierwszego kredytu.

Tylko jeden kredyt (dla tego samego użytkownika) może być aktywny w czasie.

Ostatni kredyt użytkownika może zostać usunięty przez klienta tylko jeśli jest nieaktywny.

Nie mieszaj Kredytów z Kredytami Użytkownika!